Výsledky Tímu Ružinov za posledné roky

Žijeme tu a chceme, aby tu žili aj naše deti. Preto sa staráme o Ružinov už roky, nielen pred voľbami. Prečítajte si, čo sa nám spolu s Tímom Ružinov podarilo. Aktívni občania však nemajú suplovať nefungujúci úrad. Kandidujem na starostu, pretože už nechcem počúvať, ako sa všetko „nedá“. Tridsať rokov sa problémy ignorovali a už stačilo.

 

 • 100 vysadených stromov v Ružinove
 • viac ako 100 opravených výtlkov
 • 2000 odpracovaných hodín na brigádach
 • 2 zastavené výstavby bytoviek
 • 7 odstránených reklamných nosičov
 • 7 zveľadených detských ihrísk
 • 1000 vysadených ruží
 • viac ako 30 odtiahnutých vrakov

 

 •  Bojujem proti zahusťovaniu skutkami, nie rečami

Spolu s aktívnymi občanmi sme zastavili výstavbu bytov na mieste krásneho parku na Ostredkoch, ako aj výstavbu podobnej bytovky na Čmelíkovej ulici na Pošni. Pomáham Ružinovčanom v nerovnom boji s developermi. V ich mene som účastníkom takmer desiatich územných a stavebných konaní – proti zahusťovaniu. Chcem byť starostom pre občanov, nie v prospech developerov, ako moji predchodcovia.

 

 • Riešim opravy 30 rokov rozbitých chodníkov

Presadil som opravy rozľahlých chodníkov okolo Astry na Martinčekovej (vlani) a okolo Heliosu a Budúcnosti (začínajú v týchto dňoch). Viac ako 30 rokov boli tieto chodníky rozbité, lebo vraj nikomu nepatrili – a nikto predo mnou si s tým nevedel poradiť. Spolu s magistrátom sme našli systém ako ich zaradiť do majetku mesta a ako poslanec som presadil peniaze na ich opravu. Podobných ciest a chodníkov vo vnútroblokoch je v Ružinove veľa, a musíme v tom pokračovať. Nechcem počúvať, že sa niečo nedá!

 

 •  Som tu pre občanov a nielen pred voľbami

Celé roky zverejňujem svoje telefónne číslo. Za posledné tri roky som riešil takmer tisíc vašich podnetov – od drobností, ako upchaté kanálové vpuste, až po zložité konkrétne životné situácie, ako zneužívanie seniorov zo strany opatrovateľskej služby. Spustil som aj aplikáciu Lepší Ružinov pre mobilné telefóny, lebo obyvateľom a na stránku Odkaz pre starostu úrad reaguje veľmi neochotne. Ako starosta to zmením!

 

 • Udržujem Ružinov čistý

S mojim tímom sme už zorganizovali viac ako 30 brigád – Ružinovských rojníc – počas ktorých upratujeme a zveľaďujeme Ružinov. Presadil som aj výstavbu prvých moderných polopodzemných kontajnerov v Ružinove, na Družicovej ulici. Ak sa všetko podarí, druhé takéto moderné stojisko vyrastie čoskoro vo vnútrobloku na Miletičovej.

 

 • Presadzujeme stavebné uzávery reálne, nielen rečami

Kolega Martin Patoprstý spolu s aktívnymi obyvateľmi sídliska presadil stavebnú uzáveru na Ostredkoch. Ďalší miestni poslanci z môjho tímu – Mária Barancová, Anka Reinerová či Martina Fondrková – vždy podporili vyhlásenie stavebných uzáver v iných častiach Ružinova, ako Pošeň či Prievoz. S kolegom mestským poslancom sme presadili zámenu pozemkov s nemocnicou, takže Ružinov konečne získa Rohlík či plochy okolo zimného štadiónu – a zabránime tým ďalšej výstavbe. A intenzívne bojujem proti zastavaniu Štrkovca.

 

 • Skrášľujeme Ružinov

S kolegom miestnym poslancom Martinom Patoprstým sme skrášlili niekoľko stien, autobusových zastávok a rozvodných skríň, ktoré boli zničené a počmárané. Na strechu PEVŠ sme s kolegom Braňom Kaliským osadili včelie úle, ktoré pomáhajú opeľovať rastliny v okolí, aby bol Ružinov krajší a voňavejší. Vysadil som v Ružinove 1000 ruží a presadil výsadbu 100 stromov. A na brigádach sme zlepšili a vynovili 7 detských ihrísk.

pošli na vybrali.sme.sk