Tím Ružinov podporuje Martina Chrena

 

Ak niečo nefunguje, treba to zmeniť

Ružinov bol vždy mestskou časťou, ktorá je spájaná so zeleňou, parkmi, jazerami a pohodovým životom. Jednotlivé sídliská boli tvorené koncepčne, nadčasovo a komunity obyvateľov si sami sadili zeleň, budovali chodníky, organizovali brigády a starali sa spoločne o svoje okolie. Písali sa vtedy 60-te a 70-te roky 20. storočia.

Vieme, že sú medzi nami ešte aj pamätníci týchto časov, dokonca sú to aj rodičia niektorých z nás. Odvtedy sa toho veľa v našej spoločnosti zmenilo a, samozrejme, tým aj v našom Ružinove. Niektoré veci sa však nemenia. Ružinov je stále zelený a vďaka svojim parkom a jazerám unikátny v celej Bratislave. Zmenila sa však veková štruktúra jeho obyvateľov. Na prelome tisícročia v ňom prevládali skôr starší ľudia, dnes je vyhľadávanou lokalitou predovšetkým mladých rodín.

Žiaľ, moderné trendy a dopyt po bývaní zapríčinili, že vďaka nadčasovým a veľkorysým plochám je Ružinov vyhľadávanou časťou hlavného mesta aj pre developerov. Pred očami nám tak vyrastajú bytovky, rozpadajú sa preťažené vozovky a chodníky, ihriská pre naše deti sú na mnohých miestach stále tie isté, na ktorých sme sa ešte hrávali my. Nahlodal ich akurát zub času a pubertálni vandali… Skrátka, niečo v Ružinove nefunguje.

Ľudia, ktorí v ňom bývajú, a chcú žiť v peknom a čistom prostredí, si už všimli, že koncepcia riadenia v tejto mestskej časti nefunguje a v starostlivosti o ňu nabrali zodpovedné osoby zlý smer. Aj preto spontánne vznikol Tím Ružinov zložený z aktívnych Ružinovčanov. Nadväzuje na tradície tých, ktorí Ružinov formovali a dali mu jeho krásnu tvár.

Ako tím sa spolu snažíme opäť robiť to, čo kedysi oni, a vrátiť mu prívlastky, ktoré mu právom patria. Zaujímame sa o svoje okolie a staráme sa oň, pravidelne brigádujeme, organizujeme komunitné akcie a podobne. Kým starí Ružinovčania to robili preto, že sa sťahovali na sídliská, kde infraštruktúra, zeleň a komunity ešte chýbali, my to robíme preto, že samospráva nefunguje, nespĺňa dnešné potreby obyvateľov a Ružinov upadá.

Ak niečo nefunguje, treba to zmeniť. O pár rokov môže byť už neskoro a budeme iba spomínať na veľkorysé ružinovské zelené plochy a parky.

Sme Tím Ružinov a nie je nám jedno ako naša štvrť vyzerá. Preto podporujeme Martina Chrena na starostu a sme odhodlaní mu pomôcť, aby Ružinov pod  jeho vedením fungoval lepšie, aby sa nám pri pohľade na naše okolie vyčaril úsmev na tvári a aby sme sa tu naozaj cítili ako doma.

My mu dôverujeme. Pridajte sa k nám.

 

Martin Patoprstý, ružinovský poslanec

Michaela Biharyová,právnička

Martina Fondrková, ružinovská poslankyňa

Roman Kyselica, organizátor športovo-kultúrnych akcií

Eva Bacigalová, novinárka a spisovateľka

František Fabián, riaditeľ cestovnej kancelárie a vysokoškolský pedagóg

Monika Kozelová, občianska aktivistka nominovaná na Krištáľové krídlo v kategórii filantropia

Dario Kočíšek, konateľ s.r.o. v oblasti gastronómie v Ružinove

Anna Reinerová, ružinovská poslankyňa, mama, dcéra, babička

Martin Horínek, predstaviteľ športu v Ružinove

Vladimír Sirotka, sponzor a realizátor fitnes parku

Maroš Mačuha, bratislavský aktivista a historik

pošli na vybrali.sme.sk