Program pre Ružinov

Starosta je od slova starať sa. Rád by som vám predstaviť konkrétne – dlhodobé – vízie ako chcem Ružinov chrániť a zveľaďovať. Za posledných 8 rokov sa z najväčších problémov nepodarilo vyriešiť ani jeden. Parkovanie je stále horšie, starostlivosť o zeleň upadá, developeri stavajú stále viac a to je len zlomok problémov, ktoré budeme musieť riešiť.

 

Ružinovský zelený bulvár

Ideu Ružinovského zeleného bulváru priniesol pred rokmi architekt Braňo Kaliský. Odvtedy ju spoločne presadzujeme ako mestskí poslanci. V rámci nej sme začali robiť nový park pred Paneurópskou univerzitou, na križovatke Ružinovská a Tomášikova.

Krásny park by sa ale mohol vinúť už od jazera Štrkovec. Začal by pred budovou Rosum, pokračoval popred zimný štadión, nemocnicu, cez súčasný park A. Hlinku a pokračoval by až po konečnú električiek. Parkoviská pred nemocnicou a štadiónom môžu ísť pod zem, a na ich streche môže byť park. Časť stromov by som rád vysadil formou Parku vďaky – každý Ružinovčan by si mohol zasadiť jeden strom – pre svoje dieťa, ako poďakovanie lekárovi či ako darček pre priateľa.

 

Ochrániť Štrkovec pred výstavbou

Jazero Štrkovec je možno ten najvzácnejší priestor, ktorý v Ružinove máme. Preto je hrozné, že ho neustále ohrozujú developeri. A práve teraz má Ružinov šancu naspäť získať pozemky pri jazere – napríklad veľké parkovisko od Stropkovskej ulice – a raz a navždy ich zachrániť pred výstavbou.

Boli to práve poslanci z Ružinova, ktorí toto parkovisko predali a dovolili tam stavať. A starosta Pekár ešte hlasoval za zrušenie regulácie výstavby na tomto mieste, ako aj vo všetkých vnútroblokoch Ružinova. Bývalý vicestarosta zas pred svedkami loboval za výstavbu bytovky. Musíme to napraviť, Štrkovec musí slúžiť ľuďom!

 

Zveľadiť Rohlík a jeho okolie

Ani jazero Rohlík nie  je v bezpečí pred developermi! V septembri sa nám však podarilo dohodnúť s nemocnicou, že je ochotná poskytnúť pozemky pod jazerom a okolo neho mestu. Vďaka tomu by sme ich naozaj mohli ochrániť pred výstavbou a zveľadiť. Ale nie tak, ako vlani, keď za milión korún urobil miestny úrad len mlátový chodník a preniesol pár lavičiek zo Sedmokráskovej ulice. Rohlík by mal byť tichým, ale čistým a pekným miestom odpočinku a relaxu pre obyvateľov Ružinova.

 

Nová električková trať a záchytné parkoviská

V Ružinove sa od jeho vzniku nikdy nestavalo toľko, ako predtým. Nová výstavba na Nivách, ktorú schválili doterajší ružinovskí politici, moji protikandidáti, spôsobí dopravný kolaps. Eurovea, nové schválené mrakodrapy oproti nej, Cvernovka, Stanica Nivy, projekty Zaha Hadid – o pár rokov bude do tejto časti Ružinova každý deň dochádzať až 150-tisíc ľudí! Navyše nová diaľnica do Šamorína bude ústiť pod Prístavný most a ešte viac upchá Bajkalskú, Prístavnú i Nivy!

Jediným riešením je nová električková trať a vybudovanie záchytných parkovísk pod Prístavným mostom, kde budú môcť dochádzajúci od Senca aj od Šamorína zaparkovať a presadnúť na električku. Tento projekt už existuje, a bojujem ako jediný za to, aby ho zaplatili developeri, ktorí doteraz na meste len zarábali. Aj za to na mňa moji konkurenti útočia – no zároveň žiadne iné riešenie dopravného kolapsu nepredstavili. Povoľovať stavby, to im ide; riešiť dopravu nevedia.

 

Spolupráca namiesto hašterenia

Starosta a poslanci musia byť jeden tím. V minulosti som dokázal spojiť ružinovských i mestských poslancov pri hlasovaní proti výstavbe, aj za vypovedanie nevýhodných zmlúv. Spolupracovať je naša povinnosť. Vytvorím spoločné programové vyhlásenie starostu a poslancov, ktoré budeme spoločne 4 roky plniť – každý poslanec bude mať šancu presadiť potrebné veci pre tú časť Ružinova, ktorú sám zastupuje.

 

Žiadna výstavba na Miletičke, ale skultúrnenie trhoviska

Jeden z mojich protikandidátov ma falošne obviňuje, že som vraj chcel „vyvlastniť“ našu Miletičku. Je to čisté klamstvo – a ak Ján Buocik takto klame pred voľbami, predstavte si, čo by robil po nich. Najlepšie to opísal odborný týždenník Trend – citujem: „Reči o vyvlastnení Miletičky sú blud“.

Na Miletičku žiadna výstavba nepatrí! Trhovisko pod holým nebom je unikát, slúži nielen nám, Ružinovčanom, ale celej Bratislave. Chodníky sú však rozbité, stánky staré a hrdzavé. Ružinov má už roky projekt nákupu nových, moderných stánkov – vytiahnem ho zo šuflíka a skultúrnim prostredie na Miletičke. A opravíme tam aj cesty a chodníky, aby sa najmä starší ľudia nemuseli báť, že si na rozbitých komunikáciách ublížia.

pošli na vybrali.sme.sk