Prečo kandidujem za starostu…

Ružinov je dobrým miestom pre život. Nie je to však zásluha politikov, ktorí nevedia poriadne ani v zime odhrnúť chodníky, ani v lete pokosiť.

Nechcem sa už len pozerať, ako sa mestská časť rozkladá a ľudia neveria, že by to mohlo byť lepšie. Žijem tu a chcem, aby tu raz žili aj moje deti. Za posledných pätnásť rokov sa v Ružinove striedajú vo funkciách stále tí istí politici. Neustále počúvame o tom, ako vyriešia divokú výstavbu, Hirošimu, parkovanie, výtlky na cestách, škôlky, ale neposunuli sme sa ani o krok.

Denno-denne stretávam Ružinovčanov, ktorí našu štvrť milujú, ale starostovi a ľuďom z jeho okolia už nedôverujú. Rezignovali. Každý z nás môže urobiť niečo pre svoje okolie. Ale úlohou občanov nie je donekonečna suplovať neexistujúcu samosprávu. Ružinov už konečne potrebuje zodpovedného starostu, pretože len on v spolupráci so zastupiteľstvom dokáže presadiť zmenu.

Tri roky som vašim mestským poslancom. S mojim tímom sa snažíme zlepšovať Ružinov, organizovať brigády, svojpomocne opravovať, čo sa kazí. To, že máme Ružinov radi, sme nezistili až pred voľbami. A aj keď spolu nemusíme vo všetkom súhlasiť, určite sa zhodujeme v tom, že o svoj domov sa treba starať.

Ozajstnú zmenu v Ružinove dokáže presadiť len starosta. A keď to za osem rokov nezvládol a dnes už je bez energie, musí prísť na jeho mieste k výmene. Rozhodol som sa preto, že v novembrových voľbách zabojujem o vašu podporu – a ako váš, nezávislý kandidát Ružinovčanov, sa pokúsim byť lepším starostom.

Takým, ktorý nebude sľubovať nesplniteľné, prinesie úradu novú energiu a hlavne sa bude snažiť robiť veci poriadne.

V posledných rokoch som spoznal stovky z vás, ktorým nie je Ružinov ľahostajný. Vďaka vám som vôbec začal nad kandidatúrou na starostu rozmýšľať, a vám patrí moje veľké ďakujem. Či sa  nám podarí ochrániť to, čo je v Ružinove dobré, a zlepšiť, čo treba, záleží od vás.

Uchádzam sa o vašu podporu. Spolu sme už dokázali dosť. V novembrových voľbách budeme mať šancu presadiť ozajstnú zmenu k lepšiemu.

pošli na vybrali.sme.sk