Kandidát na starostu

Martin Chren 

kandidát Ružinovčanov na starostu

Nechcem sa už len pozerať, ako sa mestská časť rozkladá a ľudia neveria, že by to mohlo byť lepšie. Žijem tu a chcem, aby tu raz žili aj moje deti. Môj plán pre Ružinov nie je plánom len na štyri roky. Je to plán, vďaka ktorému bude Ružinov aj o dvadsať rokov krásnym miestom pre život.

Za posledných pätnásť rokov sa v Ružinove striedajú vo funkciách stále tí istí politici. Neustále počúvame o tom, ako vyriešia divokú výstavbu, Hirošimu, parkovanie, výtlky na cestách, škôlky, ale neposunuli sme sa ani o krok. Denno-denne stretávam Ružinovčanov, ktorí našu štvrť milujú, ale starostovi a ľuďom z jeho okolia už nedôverujú. Rezignovali. Každý z nás môže urobiť niečo pre svoje okolie. Ale úlohou občanov nie je donekonečna suplovať neexistujúcu samosprávu. Ružinov už konečne potrebuje zodpovedného starostu, pretože len on v spolupráci so zastupiteľstvom dokáže presadiť zmenu.

Plán pre Ružinov, s ktorým sa chcem uchádzať o Vašu priazeň, možno rozdeliť do troch základných oblastí – zabezpečenie každodenného servisu pre občanov (od efektívne fungujúceho úradu, od parkovania až po kosenie), ochránenie vzácnych častí Ružinova pred developermi a zahusťovanímgarantovanie korektných vzťahov medzi starostom a zastupiteľstvom. Som presvedčený, že starosta nemá s poslancami bojovať a sabotovať ich návrhy len preto, že nie sú jeho. Všetkým by nám malo ísť o dobro mestskej časti. Žiaľ, v poslednej dobe to v Ružinove vyzerá inak a občania na to doplácajú.

Ako poslanec mesta som sa za tri roky snažil ukázať, že poctivou prácou sa dá dosiahnuť zmena k lepšiemu. Tak sa mi podarilo presadiť opravu ružinovských chodníkov, o ktorej sme tridsať rokov počúvali, že „sa nedá“. Nový park, pravidelné upratovanie Ružinova, ušetrené milióny z mestského rozpočtu, niekoľko úspešne zastavených zahusťovacích stavieb bez dostatočnej infraštruktúry – to sú veci, pod ktoré sa s hrdosťou podpíšem.

O post starostu sa uchádzam ako nezávislý kandidát s podporou Tímu Ružinov.