Môj záväzok Ružinovčanom

Nie som ako doterajší politici. Toto je môj záväzok voči Ružinovčanom. Ak ho nesplním, už viac nebudem v Ružinove kandidovať! Chcem, aby bol Ružinov efektívne fungujúcou mestskou časťou a o štyri roky ho odovzdám v lepšom stave, než ho preberiem. Uložte si tento článok a pred voľbami o štyri roky skontrolujte, či som dodržal svoje slovo.

 

  1. Zavediem prednostné parkovanie pre Ružinovčanov

Ak mesto okamžite neprijme jednotnú parkovaciu politiku, do roka a do dňa od volieb začnem zavádzať prednostné parkovanie pre Ružinovčanov. Na cestách v správe mestskej časti vytvoríme zóny vyhradené len pre obyvateľov Ružinova. Rezidentská karta pre prvé auto v rodine musí byť zadarmo – chceme zlepšiť parkovanie Ružinovčanom, nie vyťahovať z nich peniaze.

 

  1. Vytvorím Fond opravy chodníkov

Vytvorím fond, do ktorého pôjde najmenej 20% z poplatku od developerov, a bude určený len na rýchlejšie opravy chodníkov v Ružinove. Presadím, že do správy Ružinova preberieme „legendárne“ rozbité chodníky vo vnútroblokoch – ako sú tie na Nivách, a opravíme aj ďalšie ako pri Kocke na Seberíniho či na Šalviovej… a veľa ďalších.

 

  1. Budem sa lepšie starať o zeleň

Starostlivosť o ružinovskú zeleň považujem za investíciu, a nie za náklad. Preto zo starostlivosti o zeleň urobím znova prioritu s adekvátnym rozpočtom. Vytvorím funkciu hlavného záhradníka, aby sme dbali aj na kvalitu starostlivosti, najmä o stromy.

 

  1. Urobím všetko pre vyriešenie Hirošimy

Nebudem vám dávať falošné sľuby, ako iní kandidáti. Hirošima je pre mestskú časť takmer neriešiteľný problém. Využijem však všetky právomoci starostu. Ak mohli ministri poslať milióny na futbalové štadióny, môžu pomôcť riešiť aj tento problém. Ak by na mieste bývalého OD Ružinov vzniklo napríklad moderné sídlo nejakého vládneho úradu, bolo by to najlepšou správou pre Ružinovčanov!

 

  1. Neprestanem chrániť Ružinov pred nezmyselnou výstavbou

Tak, ako som dnes účastníkom viacerých konaní proti nezmyselným stavbám, budem Ružinov chrániť pred zahusťovaním aj ďalej. Nebudem predávať pozemky, naopak: budem sa snažiť tie najvzácnejšie – parkoviská, ihriská, parky, získať naspäť pre obec. Podporím rozvoj infraštruktúry a budem bojovať proti výstavbe, ktorá by mala zahustiť naše sídliská. Obzvlášť budem bojovať o ochranu takých vzácnych miest, ako je napríklad Štrkovec, trhovisko Miletička, Rohlík, či park na Ostredkoch.

 

  1. Stále budem upratovať Ružinov

Nebudem starosta, ktorý sa na Ružinov pozerá len z okna kancelárie. Budem pokračovať v našich pravidelných brigádach a budem sa snažiť ísť ostatným príkladom.

 

  1. Ďalej budem riešiť vaše problémy

Moje telefónne číslo je 0905 305 466. Mám ho 20 rokov a nezmením ho ani po voľbách. Starosta je od slova starať sa. Doba, keď sa starosta skrýva pred obyvateľmi, musí skončiť. Vaše podnety sú dôležité, aby starosta aj úrad vedeli, čo treba v Ružinove robiť – a zariadim, aby ich aj počúvali a reagovali na ne.

 

  1. Zrekonštruujeme celú električkovú radiálu

Ak bude Ružinov spolupracovať s mestom, za budúce štyri roky môžeme stihnúť rekonštrukciu celej električkovej trate v Ružinove, na ktorú čakáme už roky. Budem presadzovať, aby boli celé koľaje v Ružinove odhlučnené, a aby boli celé pokryté trávnatým kobercom – až po konečnú električiek.

 

  1. Deti a seniori budú mojou prioritou

Namiesto drahých koncertov budem presadzovať, aby sa činnosť Cultusu zamerala najmä na vytvorenie prostredia, v ktorom môžu deti a seniori aktívne tráviť svoj voľný čas a rozvíjať svoju osobnosť.

 

  1. Ďalej budem podporovať dobrý vzťah ľudí k Ružinovu

Som presvedčený, že ak sú ľudia hrdí na miesto, kde žijú, tak sa k nemu aj lepšie správajú. Budem podporovať občiansku spoločnosť, združenia, ktoré robia dobré veci pre lepší život v našej štvrti. Každý aktívny občan, či bojuje proti stavbe vo svojom okolí, venuje sa športu pre ružinovské deti, či stará sa o predzáhradku pred svojim panelákom, si zaslúži poďakovať a pomôcť.

pošli na vybrali.sme.sk