Kto som

2013_mch2O mne

Zvolený starosta mestskej časti Bratislava – Ružinov, župný a mestský poslanec zvolený za Ružinov, ekonóm, podnikateľ a manažér.

Chcem, aby Slovensko bolo dobrou krajinou slobodných ľudí.

Zameriavam sa hlavne na témy, týkajúce sa hospodárstva, životnej úrovne a zvyšovania miery slobody na Slovensku.

 

 

 

 

Politik

tlacovka_odvolavanie fica

Nemyslím si, že politika je len služba. V prvom rade by mala byť poslaním. Od politika sa nečaká, že bude len počúvať hlas verejnej mienky – v kritických chvíľach by mal byť lídrom, mal by ukázať smer, ktorým treba ísť – aj ak je to v danej chvíli nepopulárne.

Najväčším problémom politiky u nás je, že sa odtrhla od ľudí, od občianskej spoločnosti. Napraviť túto chybu je pre mňa veľmi dôležité.

Na rozdiel od mnohých kolegov sa nerád staviam do roly „veľkého štátnika“. Spokojný sa cítim aj pri riešení detailov každého návrhu. Stál som pri zrode niekoľkých veľkých reforiem, ale snažím sa často prinášať aj návrhy, ktoré riešia drobné, každodenné problémy ľudí a firiem na Slovensku.

 

 

PNG1_img_0811_jpg

Ekonóm

Ekonómia je veda o ľudskom živote. O tom, ako robiť správne rozhodnutia pri riadení štátu, úradu, firmy, ale aj rodinného rozpočtu.

Som autorom niekoľkých učebníc pre učiteľov stredných škôl – spolu s kolegami sme pomohli stovkám slovenských učiteľov učiť ekonómiu zábavnejšie, pomocou hier a príkladov.

Vypracoval som podrobnú reformu podnikateľského prostredia „Singapúr“. Aj z opozície som presadil niekoľko návrhov, napríklad zníženie byrokracie pri vodičských preukazoch na skútre, či zavedenie prvého modelu benchmarkingu pri verejnom obstarávaní.

 

 

cena2

Podnikateľ a manažér

Politika by mala byť poslaním, mala by byť pre ľudí, ktorí chcú niečo zmeniť – a nie pre tých, ktorí si hľadajú ľahký spôsob obživy za minimum práce.

Som hrdý, že firma, ktorú som založil, hoci je malá, patrí medzi top 15 % platcov daní na Slovensku. Pomáhal som so štartom viacerých malých podnikov, a tie, ktoré vlastním alebo spoluvlastním, dávajú prácu desiatkam ľudí.

Podnikaniu vďačím za to, že v politike nestrácam kontakt so skutočným životom.

 

 

_DSC5403Bratislava a Ružinov

Bratislava je mesto, v ktorom žijem, odkedy si pamätám. Prisťahovali sme sa, keď som mal asi dva roky, do Devínskej Novej Vsi. Ako malý som vyrastal v Petržalke.

Môj život je ale najviac spätý s bratislavským Ružinovom. Chodil som sem do škôlky na Tomášikovej ulici (dnes už neexistuje a na jej mieste vyrástol veľký modrý dom), na strednú školu, do práce. Býval som pri ostredskom parku, oproti nemocnici, a neďaleko Štrkovca žijem aj dnes.

Ružinov je síce druhý obvod, ale má na to, aby sa stal bratislavskou jednotkou. Aj pri presadzovaní záujmov Ružinovčanov, ktorí ma zvolili do mestského zastupiteľstva, sa najviac venujem ekonomickým a finančným veciam, najmä v komisii pre rozpočet.