Dajme šancu lepšiemu Ružinovu

Milí susedia, milí Ružinovčania,

meno nového starostu budeme poznať už o niekoľko dní. A už o niekoľko dní budeme vedieť aj to, v akom Ružinove budeme žiť.

Tieto voľby nie sú len o tom, kto bude starosta. Sú hlavne o tom, aby sme sa rozhodli, či nám pre plnohodnotný život stačí koncert Gizky Oňovej alebo chceme mať vyriešené parkovanie, opravené cesty a chodníky, udržiavanú zeleň, či chceme konečne a definitívne ochrániť miesta ako Štrkovec, Rohlík, Miletička, parky a ihriská, či chceme zabrániť divokej a arogantnej výstavbe na úkor kvalitného života obyvateľov a či sa konečne chceme dôstojne starať o naše deti a seniorov.

Všetci vieme, čo nefunguje. A sám veľmi dobre viem, že nový starosta má pred sebou veľmi veľa práce. Úrad nefunguje, hrozia nám žaloby za desiatky miliónov, kvôli čomu môže Ružinov skončiť v nútenej správe, nie sme pripravení na zimnú starostlivosť, ak sa nič nezmení, musíme sa pripraviť na permanentný dopravný kolaps, hrozí nám výstavba obrovského množstva stavieb, cesty a chodníky sú zničené – a to je len malá časť problémov, ktoré budeme musieť riešiť.

Tieto voľby budú o tom, v akom Ružinove chceme žiť. Chceme žiť aj naďalej v štvrti, kde starosta a jeho úrad nie sú schopní osem rokov (a to sa týka aj jeho predchodcov a bývalých kolegov) nastavať pravidlá efektívneho fungovania? Chceme žiť v Ružinove, kde takmer tridsať rokov počúvame, že niečo sa nedá, lebo „to nie je v našej kompetencii“?

Prečo starostovia alebo ich zástupcovia nikdy za našu mestskú časť nebojovali na úrovni hlavného mesta? Prečo sa nesnažili o zmenu zákonov? Rovnaké problémy ako máme my, majú aj v iných mestách a obciach na Slovensku. Prečo starostovia, ktorí mali blízko k vládnej koalícii nikdy nič nespravili?

Za posledné takmer štyri roky som stretol na brigádach a pri množstve iných príležitostí stovky a stovky ľudí. To, čo stačilo pred rokmi, je dnes už príliš málo. Nestačí im úradník v obleku. Chcú manažéra, pre ktorého vedenie mestskej časti nebude len práca, ale poslanie. Človeka, ktorý dokáže vyjsť z kancelárie a diskutovať s ľuďmi.

Ak chceme, aby bol Ružinov miestom, kde nielen žijeme, ale kde žijeme radi, musíme sa oň starať. A prvým krokom, ako to urobiť, je vymeniť starostu. Inú možnosť nemáme.

Ružinov potrebuje starostu, ktorý vidí aj za hranice mestskej časti. Starostu, ktorý má rád miesto, kde žije. Starostu, ktorý sa nebude vyhovárať, že sa niečo nedá, ale ktorý bude hľadať riešenia.

Som pripravený byť takýmto starostom. Starostom, ktorý sa o svoju mestskú časť naozaj stará. Ktorý za ňu a za ľudí, ktorí v nej žijú, bojuje zo všetkých síl.

Verím, že sa po 10. novembri stretneme v novom, lepšom Ružinove. Tam, kde slušnosť nie je prejavom slabosti a kde konečne budú pravidlá platiť pre všetkých rovnako.

Martin Chren

kandidát Ružinovčanov na nového starostu

0905 305 466

pošli na vybrali.sme.sk